204 – افزایش علاقه دانش آموزان پایه سوم به درس قرآن با روش های خلاقانه

204 – افزایش علاقه دانش آموزان پایه سوم به درس قرآن با روش های خلاقانه

دسته بندی:

قیمت: 2000 تومان

تعداد نمایش: 388 نمایش

ارسال توسط:

تاریخ ارسال: 4 نوامبر 2019

به روز رسانی در: 4 نوامبر 2019

خرید این محصول:

پس از پرداخت لینک دانلود برای شما نمایش داده می شود.

معرفی گزارش تخصصی

گزارش تخصصی آموزگار ابتدایی  :

افزایش علاقه دانش آموزان پایه سوم به درس قرآن با روش های خلاقانه

– فایل بصورت ورد و قابل ویرایش در متن – تعداد صفحات بیست و دو صفحه – قیمت فقط دو هزار تومان

ابتدا در زیر چکیده و فهرست مطالب و فایل کامل پی دی اف این گزارش تخصصی را برای مشاهده قرار داده ایم ابتدا مشاهده نمائید و در صورت رضایت فایل ورد و قابل ویرایش این گزارش تخصصی را  با قیمت دو هزار تومان خرید نمائید :

فهرست

چکیده 3

واژگان کلیدی : 3

مقدمه. 4

بیان مسأله. 5

بیان وضع موجود. 6

جمع آوری اطلاعات… 7

الف – مشاهده : 7

نمودار میزان علاقه دانش آموزان به درس قرآن : 8

ب- پرسشنامه. 8

ب – مصاحبه با همکاران.. 8

تجزیه و تحلیل و تفسیر داده ها و اطلاعات… 9

راه حل های پیشنهادی.. 10

انتخاب راه حل ها 12

اعتبار بخشی به راه حل ها 14

نظارت بر اجرای راه حل ها 19

ارزیابی بعد از اجرای طرح ( نقاط قوت ) 19

الف : مشاهده : 19

نمودار میزان علاقه دانش آموزان بعد از اجرای طرح : 20

ب – مصاحبه با والدین : 20

نقاط ضعف : 20

نتیجه گیری و پیشنهاد ها و راهکارها 20

فهرست منابع و مآخذ. 22

چکیده

در بیان اهمیت قرآن،همین بس که پیامبر اکرم(ص) فرمودند:«قرآن،از همه چیز خدا برتر است و فرمودند:برتری قرآن بر سایر سخنان،مانند برتری خداوند است،بر بندگانش».

عنوان پژوهش حاضر این است که ، چگونه توانستم میزان علاقه مندی دانش‌آموزان پایه سوم را به درس قرآن و فعالیت های مربوط به آن افزایش دهم؟ و هدف اصلی آن نیز افزایش میزان علاقه مندی دانش‌آموزان یاد شده به درس قرآن و فعالیت های مربوط به آن می باشد. اما نکته ای که اشاره به آن خالی از لطف نمی باشد ، آن است که اگر چه موضوع و عنوان اقدام پژوهی حاضر، تکراری به نظر می رسد ، اما باید اذعان نمود که گاهی از اوقات ، تکرار نه تنها زیبا و ضروری ست ، که بسیار حیاتی نیز می باشد ! از آن جمله می توان به تکرار شب و روز، تکرار نمازهای پنج گانه در هر روز وغیره اشاره نمود. علاوه بر این ، آشنا نمودن کودکان با اصول و مبانی دین اسلام، به ویژه قرآن کریم ، آن هم در پایه سوم دبستان ، همواره نیازمند تکرار است. زیرا عامل « تکرار » در فرایند تدریس ، امری اجتناب ناپذیر می باشد. بدون شک ، انجام این تحقیق ، از ابعاد گوناگون دارای اهمیت و ضرورت بسیار بوده است. زیرا از یک سو، علاوه بر ایجاد علاقه مندی در دانش‌آموزان پایه سوم دبستان …………. به درس قرآن ، میزان فعالیت و مهارت آنان در روخوانی ، روان خوانی ، قرائت و حفظ آیات ، پیام ها و داستان های قرآنی را افزایش می داد و از دیگر سو، موفقیت دانش‌آموزان در یادگیری دیگر دروس( قرائت فارسی ، جمله نویسی ، املا و غیره ) را نیز امکان پذیر می ساخت.

واژگان کلیدی :

دانش آموزان – پایه سوم- قرآن – علاقه مندی

 

برای اطمینان شما عزیزان :

فایل پی دی اف این گزارش تخصصی برای مشاهده در زیر آمده است . ابتدا فایل پی دی اف را مشاهده نمائید و در صورت رضایت فایل ورد این گزارش تخصصی را با قیمت مناسب دو هزار تومان از لینک خرید در یافت نمائید . ابتدا فایل پی دی اف را با کلیک بر روی لینک زیر ببینید :

در صورت مشاهده و رضایت ، فایل ورد این گزارش تخصصی را را با قیمت مناسب فقط دو هزار تومان از دکمه پرداخت زیر دریافت نمائید.

پاسخ دهید