155 – توانمند سازی همکاران مدرسه با بکارگیری اصول مدیریتی S5 همکاران

155 – توانمند سازی همکاران مدرسه با بکارگیری اصول مدیریتی S5 همکاران

دسته بندی:

قیمت: 2000 تومان

تعداد نمایش: 555 نمایش

ارسال توسط:

تاریخ ارسال: 2 نوامبر 2019

به روز رسانی در: 2 نوامبر 2019

خرید این محصول:

پس از پرداخت لینک دانلود برای شما نمایش داده می شود.

معرفی گزارش تخصصی

گزارش تخصصی مدیر مدرسه :

توانمند سازی همکاران مدرسه با بکارگیری اصول مدیریتی S5 همکاران

– فایل بصورت ورد و قابل ویرایش در متن – تعداد صفحات بیست و دو صفحه – قیمت فقط دو هزار تومان

ابتدا در زیر چکیده و فهرست مطالب و فایل کامل پی دی اف این گزارش تخصصی را برای مشاهده قرار داده ایم ابتدا مشاهده نمائید و در صورت رضایت فایل ورد و قابل ویرایش این گزارش تخصصی را  با قیمت دو هزار تومان خرید نمائید :

فهرست مطالب

چکیده 3

نکات کلیدی : 3

مقدمه. 4

بیان مسئله. 5

بیان وضعیت موجود. 6

اهداف… 6

هدف اصلی.. 6

اهداف جزئی : 6

آماده سازی شرایط… 7

بیان وضعیت مطلوب… 7

جمع آوری اطلاعات… 8

ملاک ها و نشانه نگری مربوط به وضعیت موجود. 8

نتایجی برای وضعیت موجود عبارتند از: 8

ضرورت انجام طرح.. 9

آنچه لازم است تغییر یابد. 9

پنج اس را پنج ت نیز می نامند که عبارتند از: 10

توافق درمورد راه حل های اجرایی.. 10

تدوین برنامه ی اجرایی توانمندسازی کارکنان.. 11

اجرای اقدام بهینه. 12

بخش اول، توانمندسازی از طریق دانش افزایی و مطالعه. 12

بخش دوم: توانمندسازی کارکنان از طریق شاداب سازی محیط مدرسه،تقویت انگیزه و اعتماد به نفس در آنان  13

بخش سوم: تشکیل کمیته های اجرایی.. 15

ارزیابی بعد از اجرای طرح.. 19

نقاط قوت… 19

نقاط ضعف : 20

ارزیابی و اعتبار بخشی.. 20

گردهم آیی ناظران طرح و نظرخواهی از آنان: 20

نتیجه گیری.. 21

فهرست منابع.. 21

چکیده

اینجانب به عنوان مدیر مدرسه در سال تحصیلی ………………. ، مشاهده کردم که همکارانم علاقه و رغبت چندانی به امر تدریس از خود نشان نمی دهند.

فقط جهت انجام وظیفه در کلاس و مدرسه حضور می یابند. علاقه ای به مطالعه و خواندن  کتب روش تدریس یا دیگر کتب علمی ندارند. تلاش هایی در جهت علاقمند کردن آن ها به         فعال سازی در تدریس و مطالعه در سال گذشته نیز انجام شد که متأسفانه نتیجه مطلوب          موردنظر بدست نیامد.

با توجه به بذرهای سال گذشته، دامنه ی فعالیت را گسترده تر نموده و محیط را جهت                      « توانمندسازی» همکاران با سر لوحه قرار دادن اصول مدیریتی دیگری به نام s5                         ( که شهرت جهانی نیز دارد)، محیا نموده که این اصول بسیار ساده و قابل اجرا عبارتند از:

ساماندهی، نظم و ترتیب، انظباط، پاکیزه سازی و استاندارد سازی . با توجه به دلایل فوق اجرای این طرح را ضروری دانسته و اقداماتی از قبیل: تهیه جزوه ای از اصول قابل اجرای این نظام و در اختیار گذاشتن آن جهت استفاده همکاران تا با این بینش نو، محیط و فضای آموزشی« خانه دوّم» خود را بتوانند تغییر دهند، تهیه گنجینه ای از کتب تخصصی هر پایه، اشتراک رایگان همکاران در مجلات رشد، تشکیل کمیته پژوهشی مدرسه برای اقدامات، تهیه دفتر خلاقیت ها و ابتکاران همکاران، برگزاری جشن تولد همکاران در مدرسه، برگزاری بازدید و اردوهای تفریحی زیارتی، اجرای طرح معلم افتخاری، مشارکت همکاران و دانش آموزان در مسئولیت پذیری و اجرای                 برنامه ها و مراسمات، برگزاری جلسات نقد و بررسی کتب و … اجرا شد.

پس از اجرای این اقدامات، نتایج قابل قبولی بدست آمد از جمله: افزایش سرعت انجام کارها، بوجود آمدن محیطی شاداب و بهداشتی برای دانش آموزان، پاکیزگی محیط کار توسط همکاران به ویژه اشاعه « فرهنگ کثیف نکردن» به جای تمیز کردن مُستمر، احساس غرور و شخصیت و احترام کارکنان در محیط دلپذیر و مطلوب و عاری از تنش، پیشرفت چشمگیر فرهنگ مطالعه و کتابخوانی، افزایش پیشرفت تحصیلی دانش آموزان، افزایش خلاقیت ها، کاهش تنش زدایی و استرس در دانش آموزان و همکاران و هدف نهایی کاهش میزان وقفه کاری، تقویت کنترل فرآیندها و ایجاد جوی سالم و سازنده ی آموزشی در محیط کار را می توان اشاره کرد.

نکات کلیدی :

مدیریت مدرسه – اصول s5   –  توانمند سازی

برای اطمینان شما عزیزان :

فایل پی دی اف این گزارش تخصصی برای مشاهده در زیر آمده است . ابتدا فایل پی دی اف را مشاهده نمائید و در صورت رضایت فایل ورد این گزارش تخصصی را با قیمت مناسب دو هزار تومان از لینک خرید در یافت نمائید . ابتدا فایل پی دی اف را با کلیک بر روی لینک زیر ببینید :

در صورت مشاهده و رضایت ، فایل ورد این گزارش تخصصی را را با قیمت مناسب فقط دو هزار تومان از دکمه پرداخت زیر دریافت نمائید.

پاسخ دهید